AtfSudoku 2.2 - psaní na numerické klávesnici

Program je kombinací výuky psaní na numerické klávesnici a hry sudoku.

Výuka psaní obsahuje texty pro psaní na numerické klávesnici. Tyto texty se opisují v mřížce sudoku. Prstoklad se během psaní zobrazuje v informačním panelu. Po dopsání se výsledný text vyhodnotí. Možnost náhledu i tisku napsaných cvičení.

Získanou zručnost můžete s výhodou využít při řešení sudoku. Program generuje sudoku se čtyřmi stupni obtížnosti. Umožňuje zobrazit vhodné kandidáty a řešení. Vyřeší každé sudoku, které vložíte z klávesnice nebo ze souboru. Umožňuje náhled a tisk generovaných sudoku.


Sudoku je v současné době nejpopulárnějším hlavolamem současnosti.

Cílem hry je doplnit chybějící čísla 1 až 9 v předem dané předvyplněné tabulce. Tato tabulka je rozdělena na 9 x 9 polí, která jsou seskupena do 9 čtverců (3 x 3). K předem vyplněným číslům je třeba doplnit další čísla tak, aby platilo, že v každé řadě, v každém sloupci a v každém z devíti čtverců byla použita vždy všechny čísla jedna až devět. Pořadí čísel není důležité. Čísla se nesmí opakovat v žádném sloupci, řadě nebo v malém čtverci.

Na první pohled se zdá řešení lehké, nicméně opak je pravda. Obtížnost sudoku není dána počtem skrytých políček, ale jejich vzájemnými vazbami, které na první pohled nejsou vidět. Těžká sudoku mohou průměrně zkušenému luštiteli zabrat kolem 15 – 60 minut.