iText Editor 2.1 - textový prohlížeč a editor

Pro dolování textů z internetu.

iText Editor Plnou verzi lze stáhnout zdarma (viz pravý sloupec).


Program iText Editor funguje v první fázi především jako textový prohlížeč. Program zobrazuje stránky ve formě textu a nezobrazuje grafiku (obrázky, bannery, loga, barvy ...).

Právě proto, že nezobrazuje grafiku, má několik nezanedbatelných výhod:

  1. Rychlost stahování. Nenahrávají se obrázky, které při hledání čistě textové informace toto hledání prodlužují.
  2. Efektivnost hledání. Téměř 80% všech informací je uložena v podobě textových dokumentů.
  3. Přehlednost. Uchvacující barvy, hýřící logo a přelétající reklamy Vás nerozptylují.
  4. Filtrování reklamy. Program iText Editor stahuje pouze kompaktní texty a tím filtruje většinu reklam, protože reklamy jsou obvykle zobrazeny obrázkem a krátkou poznámkou.
  5. Nastavení písma. Zobrazení textu v editoru umožňuje nastavit písmo (zejména velikost) podle Vašich potřeb.

manual iText Editor

Program stahuje texty v dávce (počet odkazů v jedné dávce lze nastavit). Text z každého odkazu je zobrazen v samostatném dokumentu. Příslušná adresa aktuální stránky je zobrazena v informačním panelu. Vedle této adresy naleznete tlačítko "Otevřít", které na jedno kliknutí otevře tuto stránku ve Vašem prohlížeči. Pokud narazíte na zajímavý text můžete si snadno a rychle prohlédnout stránku v grafice a zase se vrátit k textu. Spolu s "větným rejstříkem" to umoňuje efektivní kombinované (textové i grafické) surfování při hledání informací na internetu.
Použité prostředí editoru je ideální pro jednoduché manuální dolování textu. Zajímavé části textu kopírujeme do cílového dokumentu (projekt) a výsledný dokument snadno upravíme podle vlastních představ.